ATC ATC (Anatomical Therapeutic Chemical) klassifikatsioonisüsteem, mis töötati välja Norras 1970. aastate alguses, jaotab toimeained erinevatesse rühmadesse vastavalt elundile või elundsüsteemile, millesse nad toimivad, ning nende farmakoloogilistele ja keemilistele omadustele.
ATC klassifikatsioon on kõige ajakohasemalt kättesaadavad Ravimiameti Koodikeskuse lehelt järgmisel aadressil: http://koodikeskus.ravimiamet.ee/Default.aspx?pv=Pakendid.ATCPuu
Kirjeldus: ATC_selgitus.xls

Kaust: /classifications/ATC
Tase üles
Versiooni nimi Tüüp Kirjeldus
1 Versioon 1
ATC (Anatomical Therapeutic Chemical) klassifikatsioonisüsteem, mis töötati välja Norras 1970. aastate alguses, jaotab toimeained erinevatesse rühmadesse vastavalt elundile või elundsüsteemile, millesse nad toimivad, ning nende farmakoloogilistele ja keemilistele omadustele.
Ravimeid klassifitseeritakse peamise toimeaine olulisima näidustuse järgi põhimõttel, et iga manustamisviisi kohta väljastatakse üks ATC kood, sarnase koostise, kuid erineva toimeainesisaldusega ravimitel on sama ATC kood. Loetelust valitakse ravimi toimeaine ATC-kood. Klassifikaator on publitseeritud seisuga 19.12.2011. Kõige ajakohasem versioon klassifikatsioonist on kättesaadav Ravimiamet Koodikeskuse lehelt.
Staatus: Aegunud/ebasoovitatav